Звіт роботи старости Верхньоорільського старостинського округу Біляївської сільської ради Геннадія Шеремета за 2023 рік

Керуючись Конституцією та законами України, Кабінету Міністрів України, Статутом Біляївської текриторіальної громади, Регламентом сільської ради, Положенням про старосту села та іншими нормативно-правовими актами, що визначають порядок його діяльності та взаємовідносинами з Біляївською громадою звітую про роботу старости села Верхня Орілька за період 2023 року.
            Площа 340 га населеного пункту де нараховується 336 дворів і проживає 420 людей з них: 42 дитини, 265 працездатних громадян (157 чоловік працює), 112 пенсіонерів. У 2023 році померло 13 чоловік, народилася 1 дитина. Верхньоорільський старостинський округ працює для якісного надання послуг обслуговування населення. Соціальним працівником обслуговується 10 чоловік, які потребують сторонньої допомоги. В селі працює ФАП, виїзне поштове відділення, магазин, пересувний магазин та продовольчий кіоск,  три сільгосппідприємства.
                Прийом громадян проводжу по місцю роботи в робочий та поза робочий час як місцевих мешканців так і переселенців. Загальне число прийомів становить 508 чоловік. Оформлено 33 субсидії, компенсацій по догляду 6, пільг 15, допомог 21. За 2023 рік видано 133 довідки, видана 21 довіреність, зареєстровано 15 нотаріальних дій. Жителі села беруть активну участь в сорціально-економічному та культурному житті села. Надаються пропозиції щодо ремонту доріг села. Здійснюється облік ведення та зберігання по господарських книг.
        На території старостинського округу на теперішній час зареєстровано 60 ВПО, яким було видано довідки та надається допомога. Що стосується гуманітарної допомоги за 2023 рік видано близько 20 разів гуманітарної допомоги із них: 5 разів від «Кітчен» - це близько 500 продуктових наборів, які становлять близько 6 тон. Громадянам похилого віку було роздано 114 продовольчих набори.
           Наших діток та діток переселенців привітали з Новорічними святами та подарували солодкі подарунки.
                Переселенцям та їх дітям були роздані: одяг, теплий одяг та взуття.
          На території Верхньоорільського старостинського округу працювало 2 працівники з благоустрою. Протягом сезону: висадили квіти біля пам’ятника загиблим воїнам у ВВВ та адміністративної будівлі, прибиралися 3 кладовища, які приведені в належний стан, протягом сезону прибиралась територія паркової зони (косіння трави та вигрібання опалого листя), території школи та дитячого садка, 9 зупинок громадського транспорту, 3-х містків, територій біля електро-підстанцій та покинутих будинків. Був проведений ремонт пам’ятника  загиблим воїнам та трьох могил невідомим солдатам. Протягом року проводилася робота по догляду за могилами невідомих солдатів. Заготовили 4 машини дров для опалення адміністративної будівлі. Проводилася побілка електричних опор,  бордюрів та дерев по всьому селу. Встановили 2 лавки для відпочинку.
             В планах на 2023 рік була розробка проекту будівництва громадського центру. План розроблений, але не втілений в життя, куди входили: реконструкція приміщень ФАПу, бібліотеки, поштового відділення , підсобних приміщень та санвузлів, підведення води та газу.
             У нас великі сподівання, щодо проведення будівництва громадського центру відбудеться у 2024 році.
          Заплановано та проведено поточний ремонт дороги по вулиці Довжанська. Висаджено 50 саджанців червоного дуба. Заплановано та встановлено  шість спортивних тренажерів на суму 100 тисяч.

Працюємо на благо нашої Держави. Все буде Україна.