Біляївська сільська територіальна громада
Лозівського району Харківської області

Містобудівна документація


Законодавством України встановлено,  що містобудівна документація є правовою та інформаційною основою для інвестицій у будівництво, використання територій, реалізації масштабних проектів, а організацію і проведення робіт з планування територій на регіональному та місцевому рівнях покладено саме на місцеві ради та їх виконавчі органи за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів. 
Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» містобудівна документація – це затверджені текстові та графічні матеріали з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій.  Керуючись вищезазначеним законом планування території здійснюється:

На державному рівні до складу містобудівної документації входять:
генеральна схема планування території України.

На регіональному рівні до складу містобудівної документації входять:
- схема планування території області;
Схема  планування  території області є першоосновою для розроблення системи стратегічних, прогнозних і програмних документів щодо здійснення регіональної політики, підготовка  пропозицій  щодо  реформування адміністративно- територіального устрою. Основним завданням планування території області є: врахування  та  конкретизація  рішень  Генеральної схеми планування  території  України  щодо вдосконалення системи  розселення; визначення  територій,  розвиток  яких потребує державної підтримки; розвитку  національної  екологічної мережі, інженерно-транспортної, соціальної  інфраструктури, охорони культурної спадщини; врахування загальнодержавних  та  регіональних  інтересів  при  плануванні розвитку окремих галузей  економіки,  розробленні  цільових  програм розвитку  регіонів, формуванні  транскордонних регіонів, транспортно-комунікаційних коридорів, зон із спеціальним режимом використання; розроблення раціональної планувальної  організації  території  регіону,  зокрема: забезпечення оптимальних  умов проживання населення, раціонального використання природних  ресурсів, розвитку галузей  господарського  комплексу,  охорони навколишнього  природного  середовища та культурної спадщини, забезпечення  цивільного  захисту  населення і територій,  техногенної безпеки,  захисту населених  пунктів і територій  від  небезпечних геологічних та  гідрогеологічних процесів, створення транспортної та інженерної інфраструктури.

- схеми планування територій районів;
Схема планування території району є першоосновою для розроблення системи стратегічних, прогнозних  і  програмних  документів  щодо  здійснення  регіональної  політики.  Основними  завданнями схеми планування території району є: обґрунтування майбутніх потреб і визначення переважних напрямів використання територій; урахування  державних,  громадських  і  приватних  інтересів  під  час  планування,  забудови  та іншого  використання  територій  з  дотриманням  вимог  містобудівного,  санітарного,  екологічного, природоохоронного, протипожежного та іншого законодавства; обґрунтування та визначення територій для містобудівних потреб;    забезпечення  раціонального  розселення  та  визначення  напрямів  сталого  розвитку  населених пунктів; визначення  територій,  що  мають  особливу  екологічну,  рекреаційно-оздоровчу,  наукову, естетичну,  історико-культурну  цінність,  встановлення  передбачених  законодавством  обмежень  на  їх планування, забудову та інше використання; розроблення  містобудівних  заходів  щодо  охорони  довкілля  та  раціонального  використання природних ресурсів;  розроблення заходів щодо пожежної та техногенної безпеки.

На місцевому рівні до складу містобудівної документації входять:
- схеми планування території громад;
Схема планування території призначена для обґрунтування довгострокової стратегії планування, забудови та іншого використання території, на якій реалізуються повноваження сільських, селищних, міських рад. Метою розроблення схеми планування території є створення та підтримка сприятливого життєвого середовища, забезпечення сталого соціально-економічного розвитку, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності, створення робочих місць, покращення інфра¬структури населених пунктів, визначення територій для містобудівних потреб, надання населенню органами місцевого самоврядування високоякісних і доступних адміністративних, соціальних та інших послуг, узгодження інтересів держави та територіальної громади. Схема планування території визначає основні принципи і напрямки планувальної організації та функціонального призначення території, формування системи громадського обслуговування населення, організації інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки і благоустрою, захисту території від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони навколишнього природного середовища, охорони та збереження нерухомих об'єктів культурної спадщини та пам'яток археології, традиційного характеру середовища історичних населених пунктів.

- генеральні плани населених пунктів;
Генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту. Генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів 
Генеральний план визначає основні принципи і напрямки планувальної організації та функціонального призначення території, формування системи громадського обслуговування населення, організації вулично-дорожньої та транспортної мережі, інженерного обладнання, інженерної підготовки і благоустрою, цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони навколишнього природного середовища, охорони та збереження культурної спадщини та традиційного характеру середовища історичних населених пунктів, а також послідовність реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території.

- плани зонувань територій;
План зонування території розробляється на основі генерального плану населеного пункту (у його складі або як окремий документ) з метою визначення умов та обмежень використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон.
План зонування території розробляється з метою створення сприятливих умов для життєдіяльності людини, забезпечення захисту територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, запобігання надмірній концентрації населення і об’єктів виробництва, зниження рівня забруднення навколишнього природного середовища, охорони та використання територій з особливим статусом, у тому числі ландшафтів, об’єктів історико-культурної спадщини, а також земель сільськогосподарського призначення і лісів та підлягає стратегічній екологічній оцінці. На підставі плану зонування (або детального плану)  видаються містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки.

- детальні плани території;
Детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території.
Детальний план розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції, та підлягає стратегічній екологічній оцінці.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних