Символіка громади

Герб зображений у вигляді щита із заокругленою нижньою частиною, що являє собою геральдичний щит, іспанського типу, прямокутної форми із заокругленою нижньою частиною. Радіус заокруглення дорівнює  ½ ширини щита. Співвідношення висоти і ширини складає 8 до 7. Форма цього щита типова для гербів українських населених пунктів ХУІІ-ХУІІІ ст.
Вказаний щит вписано у декоративний золотий (жовтий) картуш, котрий увінчаний золотою сільською короною та прикрашений внизу зеленим листям дуба. Щит, обрамлений золотим обідком, об’єднаний в єдине поле трьома площинами.
Ріг достатку і кадуцей на зеленому фоні були з кінця ХVІІІ ст.. гербом Харківської (губернії) області. На гербі громади - вказує на територіальну належність до території Харківської області.
Колоски є символом однієї з найбільших святинь українського народу — хліба, символом урожайності, щасливого добробуту та процвітання. Вони відображають працьовитість і єдність народу та є символом родючості  землі громади. Колоски символізують життя і вказують на головні риси характеру жителів громади: працелюбність, гостинність, любов до рідної землі.
Млин споконвіку, має символічне значення. Його обертання символізує циклічність часу:  зміну сезонів року, дорослішання та старіння  людини, піднесення та занепад цивілізацій, падіння та нове відродження. Млин був символом добробуту та багатства. На гербі громади млин символізує традиційну для нашої місцевості переробку продуктів рослинництва. Чотири лопасті млина символізують козацький християнський хрест. Дерев’яна конструкція млина вказує на значну кількість зелених насаджень на землях нашої громади, як сировини для будівництва.
Сонце на гербі – символ життя. Сонце, що сходить підкреслює розташування громади на сході України.
Лелека – є одним з крилатих сомволів України, оберегом родинного затишку, добробуту і злагоди. Крім того, лелека на гербі указує про наявність в громаді річок та водойм.
Книга - емблема просвітництва, знання, освіти. Відкрита книга символізує чистий розум та освіченість.
Дуб – символ могутності та довголіття, символ Перуна, Сонця та інших Богів.  Дерево життя, гордості й міці, сили, довговічності, здоров’я та цілісності.
Калина – символ рідної землі, отчого краю, рідної батьківської хати.

Символіка кольорів герба

Зелений – символ достатку, надії, свободи, радості і процвітання, природи і молодості. В даному гербі зелений вказує на значну кількість зелених насаджень на землях нашої громади. Зелений – «міст» між двома протилежними барвами веселкового спектру – гарячим червоним і холодним синім, відтак, виступає кольором надії на мир, злагоду і спокій. Ще він є синтезом жовтого і блакитного – кольорів прапора України.
Пурпурний (малиновий) – колір козацтва. Територія Біляївської сільської громади належала до Орільської паланки Війська Запорізького низового.
Синій (блакитний) – символ вірності, довіри і безкінечності; безкінечною вважається небесна глибина. Його серйозна холодність зближається з Божественною Істиною, яка вічна і непорушна. Як і блакитний, синій символізує Святе Небо, людську праведність і чисту духовну відданість людини своєму Творцю.
Золотий (жовтий) – колір сонця, соняшників та пшеничних полів. Символ християнських добродіянь (віри, справедливості, милосердя, смиренності) та світських якостей (могутності, спроможності, стабільності, багатства).
Чорний – символ родючої землі, світу, обережності, смиренності, скромності, освіченості.
Розмір герба у співвідношенні висоти до ширини складає 2:1.

Прапор має квадратну форму полотнища із співвідношенням сторін 1:1.

Прапор умовно поділений  на 4 частини.  В центрі прапора герб - як центр громади, який під своїм початком, створюваною власною історією, згуртував навколо себе сільські ради.
Значення композиції щодо поєднання кольорів символізує:
Жовтий (золоті промені) - символізує повагу, багатство, милосердя, справедливість, силу, віру, постійність.
Зелений колір - символ надії, радості і достатку. Зелений колір символізує екологічно чисту громаду, де інфраструктура Біляївської громади гармонійно поєднується з багатою природою.
 Білий (молочний) -  колір, що символізує енергію, силу, життя, духовну і фізичну чистоту.
Блакитний колір - символ краси, м’якості і величі.
Жовтий колір – носій величезної сили Сонця, символ захисту й надії, радості й щастя.
Пурпурний (малиновий ) колір – стародавній символ влади, квітучої землі, добробуту; колір козацьких прапорів.