Держаудитслужба: щодо інформування про стан фінансового контролю

Держаудитори під час моніторингу закупівель виявили порушення на суму 203 млн гривень

Північно-східним офісом Держаудитслужби постійно проводиться аналіз процедур публічних закупівель (оприлюднених на веб-порталі prozorro.gov.ua) та виявляються ознаки порушень законодавства. За результатами 54 моніторингів публічних закупівель, проведених у травні цього року, встановлені порушення законодавства на суму понад 203 млн гривень.

Найпопулярніші порушення, що допускають замовники – це порушення законодавства в частині розгляду та не відхилення замовником тендерної пропозиції, невідповідність тендерної документації вимогам законодавства та  порушення встановлених законом термінів оприлюднення інформації на веб-порталі prozorro.gov.ua.

За результатами проведених моніторингів по 5 процедурам закупівель, аудиторами попереджено, незаконні витрати бюджетних коштів на загальну суму понад 19 млн гривень.

За результатом складених аудиторами, замовниками здійснено відміну результатів 3 торгів на 17 млн грн та розірвано 2 укладені договори на 2 млн гривень.

За допущені порушення вимог законодавства, відносно 5 посадових осіб  складено адміністративні матеріали та направлено на розгляд до судових органів.

Пресслужба Північно-східного офісу Держаудитслужби.