Біляївська територіальна громада
Харківська область, Лозівський район

Відділення соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю КУ «Центр надання соціальних послуг» Біляївської сільської ради інформує: Кібербулінг – новий вид цькування у школах та серед дітей!

Дата: 14.09.2022 19:38

З розвитком сучасних інформаційних технологій, засобів зв’язку, інтернету та соцмереж з’явився і такий вид шкільного насильства, як кібербулінг – приниження чи цькування за допомогою мобільних телефонів та інших гаджетів. Іноді кібербулінг завдає більше шкоди, ніж побиття.
Як проявляється кібербулінг:
- залякування за допомогою повідомлень (погрози, образи);
- розсилка фотографій в Інтернеті (реальних або перероблених за допомогою фотошопу,виманювання інтимних фотографій );
- крадіжка паролів соціальних мереж або даних входу у систему для поширення шкідливої інформації;
Ознаки того, що дитина, можливо, піддається нападам і цькуванню он-лайн. Будьте уважні, якщо ваша дитина:
• проводить незвично багато часу в Інтернеті, особливо вночі;
• раптово вимикає комп’ютер, коли ви заходите у кімнату;
• відповідає на телефонні дзвінки від людей, яких ви не знаєте;
• нервує, коли отримує нові повідомлення;
• втрачає інтерес до використання всіх гаджетів;
• отримує подарунки поштою невідомо від кого;
• втрачає інтерес до школи, нервує або турбується, коли туди потрібно йти;
• менше спілкується з друзями і родиною та стає потайною.

Що робити, якщо дитина вже зіткнулась з кібербулінгом?
Кроки щодо захисту від кібербулінгу:
1. Поясніть дитині, що це не її вина. Що Ви підтримаєте її у будь-якому разі, що Ви – на її боці та Вам можна довіряти.
2. Збережіть все листування, зробивши скріншоти.
3. Заблокуйте акаунти, з яких пише агресор – поставте у чорний список та ігноруйте. Іноді кривдник відступає, коли не отримує реакції.
4. Поміняйте номер телефону дитини і на деякий час видаліть всі сторінки у соцмережах.
5. З’ясуйте, чи знайома дитина з агресором у реальному житті.
6. Зверніться у поліцію.
7. Якщо ви не впевнені у своїй оцінці того, наскільки серйозно те, що сталося з дитиною, або дитина недостатньо відверта з вами і не готовий йти на контакт, зверніться до психолога.
Всі особи, які стали жертвами чи свідками булінгу, можуть звернутися за правовою допомогою:
Національна дитяча «гаряча» лінія: 0 800 500 225 або 116 111 (безкоштовно з усіх мобільних). Лінія є анонімною та конфіденціи?ною