Пам’ятка щодо зберігання та транспортування дезінфекційних засобів

Дата: 02.08.2022 15:44

Зберігання та транспортування дезінфекційних засобів повинно здійснюватися з дотриманням вимог відповідних нормативно-правових актів (методичні вказівки, інструкції тощо).
Державній реєстрації (перереєстрації) підлягають засоби, на які встановлені гігієнічні нормативи та які призначені для:
• здійснення дезінфекційних заходів в осередках інфекційних хвороб, закладах охорони здоров’я, дошкільних навчальних закладах;
• «холодної» стерилізації медичних виробів;
• дезінфекції рук медичних працівників;
• профілактичної дезінфекції житлових, виробничих, навчальних, санітарно-побутових та інших приміщень, будівель і споруд, транспортних засобів, об’єктів громадського харчування та торгівлі, територій населених пунктів, у місцях масового відпочинку та рекреаційних зонах;
• промислової дезінфекції;
• миття і очищення в побуті та промисловості з дезінфекційними властивостями;
• дезінфекції повітря в приміщеннях, води (крім питної), промислових та побутових стоків;
• знищення переносників збудників інфекційних хвороб (інсектицидні);
• знищення синантропних комах у середовищі життєдіяльності людини;
• відлякування комах;
• знищення гризунів, які є джерелами та переносниками збудників інфекційних хвороб;
• деконтамінації шкіри рук персоналу підприємств харчової та переробної промисловості, громадського харчування, торгівлі;
• достерилізаційного очищення медичних виробів;
• контролю за якістю стерилізації та достерилізаційного очищення медичних виробів.
Реєстр розміщується на офіційному веб-сайті МОЗ для вільного доступу.
Застосування (зберігання, транспортування) дезінфекційних засобів, не зареєстрованих у встановленому порядку в Україні, а також тих, у процесі транспортування чи зберігання яких було порушено вимоги технологічних регламентів та інших нормативно-правових актів, забороняється.
Умови зберігання дезінфекційних засобів (температура, відносна вологість повітря, наявність прямих сонячних промінів) та терміни зберігання повинні відповідати методичним вказівкам або інструкціям на даний засіб.