Як уберегти дітей від сонячного опіку та теплового удару. Правила поведінки під час літньої спеки

Дата: 19.07.2021 15:20

Літня пора і тепла погода - це веселощі на сонці, прогулянки в парку, відпочинок в басейні, на річці або на морі, а також заняття спортом. Але коли температура (і рівень вологості) стрімко підвищується - діти можуть піддаватися ризику отримання сонячного або теплового удару.
У зв'язку зі спекотними погодними умовами, які наразі панують, а також з метою попередження перегріву організму та запобігання сонячним і тепловим ударам у дітей необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:
• уникати тривалого перебування під прямими сонячними променями (не більше 10-15 хвилин);
• забезпечити дітей впродовж дня достатньою кількістю питної води (не менше 2 літрів на дитину);
• носити вільний одяг світлих кольорів із натуральних матеріалів;
• захищати голову від сонця панамами, хустками тощо (навіть у хмарну погоду), а також парасольками;
• при перебуванні на пляжі забезпечити чергування відпочинку на березі (впродовж 10-15 хвилин) з плесканням у воді і плаванням (10-15 хвилин – для дітей 8-12 років, 25-30 хвилин – для дітей з 13 років і старше). У першій половині дня купання краще закінчувати не пізніше 10:00-10:30, повторне купання у другій половині дня проводити з 16:00 до 19:00. Не дозволяти дітям спати під сонцем. На пляжі широко використовувати тіньові навіси;
• не організовувати у період з 10:00 до 16:00 тривалих екскурсій (автобусних, піших);
• проводити рухові ігри, змагання у періоди до 10:00 і після 16:00;
• організувати широкий доступ свіжого повітря до приміщень, де перебувають діти (широку аерацію), у тому числі під час денного та нічного сну, не допускаючи протягів. Сукупна тривалість денного та нічного сну не повинна бути менше 10:30-11:00 годин;
• за наявності у приміщеннях кондиціонеру, різниця між температурою цього приміщення та температурою на вулиці не повинна перевищувати +10º С, для запобігання теплового удару після виходу на вулицю після тривалого перебування поруч із кондиціонером;
• не допускати перебування дитини ближче ніж 2 м від електричного вентилятора.

Сонячні та теплові удари частіше виникають у дітей, що пов`язано із недосконалістю процесу терморегуляції їх організму, а також наявністю у частини з них ожиріння, захворювань серцево-судинної та ендокринної систем. Організм дитини генерує тепло, яке розсіюється шляхом теплового випромінювання та виділення поту. За рахунок виділення поту організм захищається від перегрівання в умовах підвищення температури повітря, вологості, посилення рухового навантаження. При неспроможності організму швидко в необхідній кількості витрачати тепло наступає перегрівання. Якщо це супроводжується дефіцитом в організмі води (зневоднення), швидкість зростання температури тіла підвищується, що призводить до сонячного або теплового удару.

Тепловий удар виникає при загальному перегріванні організму під впливом впродовж тривалого часу високої температури, а сонячний – під прямим впливом сонячних променів на голову та верхню частину шиї людини.
Будьте здорові і бережіть своїх дітей!!!

Відділення соціальної роботи з сім'ями,
дітьми та молоддю ЦСП Біляївської сільської ради