A A A K K K
для людей із порушенням зору
Біляївська сільська територіальна громада
Лозівського району Харківської області

Україна - в першій десятці країн Європи з булінгу

Дата: 13.07.2021 16:16
Кількість переглядів: 462


Не рідко на сторінках в Інеті ми бачимо роліки, на яких діти «з’ясовують стосунки» та цькують один одного.
Зовнішність, вимова, поведінка, успіхи в навчанні, статки родини - все це може стати причинами булінгу дитини. Булінг (цькування), згідно формулювання ЮНІСЕФ - це агресивна та вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним тиском. Україна, нажаль, в першій десятці країн Європи за його поширеністю серед 11-15-річних школярів.
Так, за даними Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ:
- до 70% дітей в Україні стикаються з проблемою булінгу;
- 35,5% підлітків брали участь в приниженні або знущанні над іншими;
- 37,9 % вважають себе потерпілими;
- більше 40% жертв цього негативного явища не діляться про цю проблему оскільки бояться погіршення ситуації; 
- 29% опитаних підлітків були жертвами кібер-булінгу (цькування в Інтернеті); 
- 16% пропускали через цькування шкільні заняття. 
Головними причинами дитячого булінгу є спосіб знайти висловлення агресивних почуттів або страх власної ізоляції. У такий спосіб діти намагаються позбутися відчуття безпорадності, інколи вони роблять це, бо самі пережили насилля над собою або не розуміють, якими мають бути межі у стосунках. 
Жертвами булінгу є всі діти: і ті, кого кривдять, і ті, хто це робить, і ті, хто пасивно чи активно за цим спостерігає. Причому, найчисельнішою групою, на яку впливає булінг, є саме діти-свідки. У дітей-глядачів формується звичка дивитися та не реагувати на ситуацію, і це формує байдужість, що обов’язково позначиться на психиці у дорослому віці.
Нажаль, є випадки, коли саме дорослі намагаються уникнути конфліктних питань. «Сам винен», «стань на його місце», «будь вище цього» - найтиповіша реакція дорослих, яка призводить до хибних наслідків, але щоб припинити булінг, його треба визнати.

Увага батьки! В ситуаціях булінгу повинен застосовуватись механізм медіації. Спеціально підготовлений шкільний педагог чи психолог, який не має жодного стосунку до конфлікту, модерує зустрічі між дітьми, їх батьками та вчителями. Всі повинні отримати право висловитися, розповісти не лише про довідки, що «підтверджують побиття», але й про свої почуття, про своє бачення ситуації. Тому, користуйтеся цим правом, бо, ми, дорослі, можемо та маємо разом впливати на покращення рівня фізичного та психічного розвитку наших дітей, на формування їх свідомості, на підвищення обізнаності у питаннях захисту дитячого життя та здоров’я.
У разі необхідності втручання у ситуацію та надання допомоги спеціалістів завжди можна звертатись до служби у справах дітей та відділу поліції.

Служба у справах дітей сільської ради 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.