Відділення соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю ЦСП Біляївської сільської ради інформує: Насильство, як сміття, треба виносити з помешкання
Не виносити сміття з хати. Цим повчанням, сказати б, своєрідною родинною традицією українці послуговуються століттями. Бо ж не варто розголошувати на всі боки, вивертати на показ життя власної сім’ї, розповідати стороннім те, що стосується лише вузького кола рідних. Але нині дедалі голосніше звучить заклик усе-таки виносити з оселі таке сміття, як насильство.
Статистика засвідчує: 22% жінок вважають, що в певних ситуаціях заслужили на психологічний тиск чи застосування силових методів, а майже кожен третій чоловік — що агресія у взаєминах — приватна справа сім’ї. Для суспільства домашнє насильство стало гострою проблемою.
Які існують різновиди насильства:
Фізичне - це застосування сили: побої, стусани, удари кулаком, душення, позбавлення свободи, що може призвести до смерті, порушень фізичного, психічного стану.
Сексуальне – будь-яка сексуальна поведінка, що нав`язується проти твоєї волі.
Економічне – позбавлення Тебе майнових прав або обмеження в них, відмова в коштах, яке прирікає до голоду і злиденне існування.
Психологічне – навмисне приниження честі й гідності.
Якщо в сім`ї Тебе: принижують, ображають, б`ють, штовхають, позбавляють їжі, житла, примушують до небажаних сексуальних стосунків, ти є жертвою насильства.
Якщо з тобою чи твоїми друзями вже сталося лихо, ОБОВ`ЯЗКОВО ЗВЕРНИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ до:
- відділення соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю (м. Первомайський, вул. Юності, 25, кімн.36, тел. 3-21-90),
- відділу поліції або зателефонуй за номером - 102;
- представників служби у справах дітей (якщо тобі не виповнилося 18 років) (м. Первомайський, вул. Юності, 25)
Зателефонуй на Національну «гарячу лінію» з питань протидії насильству - 386 (безкоштовно для абонентів МТС та Київстар);
0-800-500-3350 ( усі дзвінки в межах України безкоштовні);
Національна дитяча «гаряча лінія» - 0-800-500 – 225 (безкоштовно)
772 (безкоштовно для абонентів МТС, Київстар).
Ти маєш право на життя без насильства! Зупинимо насильство самі, у собі. Завдаючи болю іншим, вона принижує передусім самого себе. Допомога, добро, тепле слово – це рух уперед. Пам’ятай! Всі ці неприємності – тимчасові. Вони минуться, а твоє життя стане безпечним та успішним.