Як протидіяти домашньому насильству
Відділення соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю КУ ЦСП Біляївської сільської ради інформує…
Як протидіяти домашньому насильству
На жаль, дана тема як була, так і залишається в Україні актуальною. Більше 50% населення країни потерпали від домашнього насильства впродовж свого життя. Причому 30% зазнавали насильства у дитячому віці. На жаль, у більшості випадків про домашнє насильство у правоохоронні органи не повідомляють.
Нагадаємо, що домашнє насильство — це діяння/бездіяльність між членами сім’ї або родичами, зокрема, між колишнім подружжям, незалежно від того, чи зареєстровано їх шлюб та чи проживають вони спільно.
Формами домашнього насильства є:
- фізичне (ляпаси, штовхання, щипання, заподіяння тілесних ушкоджень, позбавлення волі, залишення в небезпеці, ненадання допомоги);
- сексуальне (будь-які діяння сексуального характеру, вчинені відносно дорослої особи без її згоди або дитини незалежно від її згоди, або вчинені в присутності дитини);
- психологічне (образи, погрози, приниження, переслідування, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії/бездіяльність спричиняють невпевненість, нездатність захистити себе);
- економічне (позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів, перешкоджання в отриманні лікування, примушування до /заборона працювати чи навчатися).
Варто знати, що держава гарантує безоплатну соціальну, медичну, психологічну, правову допомогу та тимчасовий притулок. Постраждалі особи мають право на конфіденційність, вибір спеціаліста за статтю (за можливості) та відшкодування кривдниками матеріальних збитків і шкоди.
Варто наголосити, що законом встановлені спеціальні заходи, які застосовуються до кривдника. Мова йде про терміновий заборонний та обмежувальний приписи.
Отже, підсумуємо ЯК І ДЕ ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ?
- Викликайте поліцію — 102.
2. Звертайтесь на національну “гарячу” лінію із попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації — 116 123 з мобільного (цілодобово, безкоштовно,анонімно)
3. Звертайтесь за безкоштовними юридичними консультаціями до центрів безоплатної правової допомог
Якщо ви постраждали або стали свідком домашнього насильства щодо своїх близьких, рідних чи знайомих, звертайтесь за допомогою. Не мовчіть! Варто наголосити, що діти, які були жертвами та/або свідками домашнього насильства, переносять цей негативний досвід до власного життя. Задумайтесь, адже саме ваша небайдужість може врятувати комусь життя!