9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка

Дата: 09.03.2024 08:10

В історії кожного народу, серед її великих творців, є люди, імена яких оповиті невмирущою любов’ю та славою. Таким для української культури є Тарас Григорович Шевченко.

Великий поет, мислитель і діяч, чиє ім'я назавжди вписане в літописи історії нашої країни. У цьому році ми відзначаємо 210-ту річницю з дня народження цього видатного сина України, який надихав і підносив мільйони сердець своїми творами.

Шевченко – не лише поет, але і голос свободи, що пронизує історію. Його твори віддзеркалюють страждання і тяжкості народу, його мрії та надії. "Катерина", "Кобзар", "Гайдамаки" – це лише кілька з перлин української літератури, які стали символами національного пробудження та боротьби за визволення. Тому ці твори сьогодні є актуальними. Саме сьогодні історія повторюється.

Пройшло 210 років від дня народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дій.

Цікаві факти

1. Тарас Шевченко був невисокого зросту – трохи більше 164 см.

2. У 1975 році один із кратерів на Меркурії був названий на честь Тараса Григоровича Шевченка.

3. 1384 – стільки пам’ятників Тарасові Шевченку встановлено в світі.

4. 500 м² − площа найбільшого портрета Кобзаря. Написаний він у Харкові на стіні 17-поверхового будинку і внесений до Книги рекордів України. Графіті малювали ночами протягом двох тижнів.