Дата: 29.01.2024 16:24

План безпеки

Якщо Ви зазнаєте домашнього насильства або у Вашій сім’ї існує загроза його вчинення, підготуйте особистий план безпеки, який допоможе Вам у критичній ситуації.

• Продумайте свої дії у випадку домашнього насильства.
  • Розкажіть про насильство тим, кому Ви довіряєте (родичам, друзям).
  • Знайдіть таке місце, куди Ви змогли б піти у разі небезпеки.

Особистий план безпеки може бути таким:

• Заховайте у надійному місці запасні ключі від дому або машини так, щоб у разі небезпеки, Ви могли швидко вийти та дістатися безпечного місця.
  • У надійному та завжди доступному для Вас місці заховайте певну суму грошей, документи, свідоцтво про народження дитини, необхідні папери, медичні карти, необхідний одяг та ліки.
  • Якщо починається сварка, що може закінчитися фізичним насильством, спробуйте перейти у приміщення, яке можна легко покинути. Намагайтеся триматися ближче до виходу. Уникайте суперечок у кімнатах, де є гострі та ріжучі предмети.
  • Домовтеся зі своїми сусідами, щоб вони  викликали поліцію, якщо почують шум і крики з Вашого дому. Коли приїде поліція, спробуйте заспокоїтися та чітко викласти ситуацію, напишіть заяву.
  • Заздалегідь домовтеся з родичами або друзями про можливість надання Вам тимчасового притулку у разі небезпеки. Важливо, щоб це були ті люди, які зможуть Вас захистити і у яких кривдник одразу не знайде Вас.
  • Заздалегідь дізнайтеся телефони місцевих служб, які зможуть надати Вам необхідну підтримку.  Ви можете зателефонувати на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства за тел. 15 47.

Як поводитися у ситуації домашнього насильства, щоб мінімізувати негативні наслідки:

• У жодному разі не з’ясовуйте стосунки з кривдником, який перебуває у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.
  • У жодному випадку не відповідайте агресією на агресію.
  • Не починайте кричати чи плакати. Говоріть із кривдником чітко. Спробуйте заспокоїтися самі та дайте час заспокоїтися кривднику (вийдіть в іншу кімнату, на вулицю тощо).
  • Лише тоді, коли Ваш партнер заспокоївся та готовий адекватно спілкуватися, обговоріть ситуацію. У розмові використовуйте «Я - висловлювання» (говоріть про свої почуття та відчуття, пропонуйте вихід із ситуації: «Я почуваюся збентежено, коли ти поводишся таким чином», «Давай ми спробуємо у таких ситуаціях діяти ось так…»)