Цьогоріч 22 жовтня відзначається Всесвітній день людей з вадами мовлення
Цьогоріч 22 жовтня відзначається Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Від проблем з мовленням можуть страждати і діти, й дорослі люди. Перші — через особливості розвитку щойно сформованого мовного апарату. Другі — після отриманих фізичних чи психологічних травм. Людині, обмеженій у можливості усно виражати свої думки, важко дається комунікація з оточуючими. Існує багато розладів мовлення, але одним з найпомітніших та найтяжчих вважається заїкання або логоневроз — порушення плавності, ритму та організації мовлення. За різними даними, від заїкання в світі страждає від 1 до 5% населення.
Згадки про заїкання відомі з найдавніших історичних часописів. Від цієї вади страждали деякі єгипетські фараони, персидський цар Батт, можливо, пророк Моїсей (історик Геродот описав його дефект мовлення, схожий на заїкання). До цієї компанії долучилися також римський поет Вергілій, Ісаак Ньютон, Вінстон Черчилль, Льюїс Керролл, Мерилін Монро, Ентоні Хопкінс, Брюс Вілліс та інші відомі люди.
Цікавою є історія про заїкання Демосфена, відомого філософа, оратора та політичного діяча давніх Афін, який жив у 4 столітті до нашої ери. Він сильно заїкався, внаслідок потерпав від образ і тому вирішив будь-що позбутися своєї вади. Демосфен набирав до рота багато камінців і виходив на морський берег. Там він намагався говорити, причому голосніше, ніж шуміли хвилі. Завдяки довгим та наполегливим заняттям філософ нарешті зміг говорити вільно.