Всесвітній день анестезіолога відзначається 16 жовтня
Днем народження анестезії вважають 16 жовтня 1846 року. Цього дня в Массачусетській багатопрофільній лікарні міста Бостона, США, вперше відбулася публічна операція, яка містила етап знеболення. Її провели американський стоматолог Вільям Томас Мортон та хірург Джон Уоррен. Тоді, у ХІХ столітті, як наркоз використали інгаляцію діетилового ефіру. Сьогодні цю лікарню називають Домом ефіру, а сама подія змінила хід розвитку хірургічного, наркологічного, психологічного напрямів та медицини в цілому.
Сьогодні лікар-анестезіолог має дуже широкий перелік обов’язків. Він, зокрема, проводить передопераційну підготовку пацієнта, вводить анестезію, стежить за станом пацієнта під час оперативного втручання та в післяопераційний період.
За світовою практикою День анестезіолога в Україні відзначають 16 жовтня. Цього дня привітання з Днем анестезіолога лунають на адресу лікарів-анестезіологів, медсестер і медбратів-анестезистів.
Анестезіолог часто перебуває з пацієнтом довше, ніж хірург, і саме від його професіоналізму залежить успіх усієї операції. Є приказка: «Хірург може зайти так далеко, як йому дозволить анестезіолог».
Бажаємо успішної медичної практики, дружнього і злагодженого трудового колективу, а також сімейного щастя і радості.
Історична довідка.
Одне з перших рішень цієї проблеми запропонував в першому столітті до нашої ери давньогрецький лікар і філософ по імені Діоскорид. Мандруючи разом з римською армією і займаючись медичною практикою, за імператора Нерона, він звернув увагу, що застосування снодійних та заспокійливих ліків, які виготовлялися з мандрагори, дозволяє проводити більш успішне хірургічне втручання, відповідно і шансів на одужання у поранених воїнів ставало більше. Саме він першим і застосував, відому в наші дні, термінологію - «анестезія», процедура зменшення чутливості нашого тіла або ж його частин аж до повної зупинки сприйняття інформації про зовнішне навколишне середовище або власний хворобливий стан.