З днем борщу
Борщ, традиційна українська страва, давно став символом української культури та ідентичності.
День українського борщу – це більше, ніж просто святкування страви, це свідчення багатої культурної спадщини та ідентичності України.
1 липня 2022 року ЮНЕСКО внесла борщ до Списку нематеріальної культурної спадщини, яка потребує охорони.
Фахівці відзначають, український борщ — це національна страва, яка не має конкурентів. Водночас борщ — більше, ніж їжа. Українці вибороли не лише право називати Україну батьківщиною надсмачної страви, а й частинку наших традицій, що передаються з покоління до покоління, нашу ідентичність та культуру.
Самий смачний борщ – бабусин.
Ось декілька цікавих фактів про борщ.
Існує понад сім десятків складених і описаних рецептів червоного борщу. Найскладнішим та найдорожчим вважається "Борщ київський". Бульйон для нього варять з трьох видів мяса — яловичини, баранини та свинини, а крім обов'язкових складників, додають натуральний хлібний квас.
Томатна ж заправка з'явилася в українському борщі лише в кінці XIX — на початку XX століття, коли в Україні остаточно прижилися американські помідори. А до того закислювачами для борщу слугували сироватка, кисле молоко, кисла капуста, ягоди або незрілі яблука.
Також борщ готували на буряковому квасі: його розбавляли водою, суміш заливали в глиняний горщик або чавунець і доводили до кипіння. В окріп клали нарізаний буряк, капусту, моркву і інші овочі, і ставили горщик у піч. Зварений борщ солили і заправляли.