27 серпня Україна вшановує нелегку працю шахтарів
День шахтаря – важливе професійне свято, присвячене одній з найнебезпечніших професій. Україна вшановує нелегку працю шахтарів наприкінці серпня.
День шахтаря в Україні відзначається в останню неділю серпня за указом Леоніда Кравчука від 1993 року.
День шахтаря України, який відзначається в останню неділю серпня, є потужною даниною пам’яті неоспіваним героям, які трудяться під поверхнею, видобуваючи ресурси, які живлять промисловість країни та сприяють її прогресу. Цей день є нагадуванням про надзвичайну відданість, стійкість і жертовність шахтарів, які роблять величезний внесок у зростання та розвиток України.
Видобуток корисних копалин має глибоке історичне коріння в Україні, починаючи з часів, коли вугілля та інші корисні копалини сприяли розвитку промисловості.
Шахтарі стикаються з багатьма проблемами, включаючи роботу в обмеженому та часто небезпечному середовищі. Фізичні вимоги роботи в поєднанні з постійною пильністю, необхідною для безпеки, роблять видобуток однієї з найвимогливіших професій. Проте, незважаючи на ці виклики, шахтарі продовжують наполягати, видобуваючи вугілля, руди та корисні копалини, які є рушійною силою розвитку України.
День шахтаря – це не лише свято професії, а й свято єдності та солідарності шахтарської спільноти.
З повагою та найкращими побажаннями колектив Біляївської сільської ради, депутатський корпус та виконавчий комітет
Цікаві факти:
- Найглибшими шахтами України є "Шахтарська Глибока" в Шахтарську (глибина 1446 метрів) і" прогрес " в Чистяковому (глибина 1340 метрів). Також в даний час діє шахта "Козацька" в Кривому Розі, яку планують поглибити до 1430 метрів. Найглибші шахти в світі знаходяться в Південно-Африканській Республіці і сягають глибини понад 4,5 кілометрів.
- Найстарішою шахтою в Україні вважається "Центральна" в місті Торецьк. Вона була введена в експлуатацію в 1860 році. Найстаріша шахта в світі знаходиться в Нідерландах і досі діє. На ній почали видобувати вугілля в 1113 році.