1 травня — Міжнародний день праці
Це свято відзначається в 143 країнах світу понад 120 років. В Україні до війни з росією 1 травня було вихідним днем.
Святкування є знаком пам'яті про робітничі протести. В Нью-Йорку, Філадельфії, Чикаго та інших містах США робітники оголосили страйк проти 10-15-годинного робочого дня й поставили вимогу до власників фабрик зробити робочий день 8-годинним. Зупинилися всі підприємства, люди цілими сім’ями вийшли на вулиці. Страйк очолили члени Міжнародної робітничої асоціації. 3 травня, щоб зірвати страйк, господар заводу, біля якого зібралися протестуючі, найняв штрейкбрехерів, які влаштували сутичку із страйкарями. Прибула поліція, відкрила стрілянину, в результаті шість робітників було убито, а 50 поранено. На наступний день на площі Хеймаркет у Чикаго відбувся мітинг протесту проти поліцейської розправи. П'ятьох організаторів першотравневої демонстрації і страйку в Чикаго було засуджено до страти, але це не зупинило робітників, і вони продовжили свою боротьбу за скорочення робочого дня. У подальшому першотравневі демонстрації неодноразово закінчувалися зіткненнями з владою.
14 липня 1889 року — на II (Паризькому) конгресі II Інтернаціоналу (міжнародне об'єднання соціалістичних робітничих партій, створене в 1889 р.). після доповіді американських делегатів про робітничий рух у США, було ухвалене рішення про організацію «інтернаціональної демонстрації, коли у всіх країнах і містах в один визначений день маси трудівників вийдуть на вулиці з вимогою офіційного скорочення робочого дня до 8 годин». Днем для проведення демонстрації було обрано 1 травня (в пам'ять про травневі події 1886 року в Чикаго).
В Україні День робітничої солідарності вперше відзначили у Львові — 1890 року. У Харкові свято відзначили демонстрацією у 1900 році, а в 1913 році – у Києві, Катеринославі (нині Дніпро), Миколаєві, Одесі, Херсоні, Юзівці (нині Донецьк). День Праці також був державним святом і неробочим днем в Українській Народній Республіці. Після приходу до влади комуністичної партії у 1917 р. свято стало офіційним. Спочатку воно мало назву «День Інтернаціоналу», а згодом — «День Міжнародної солідарності трудящих».
У листопаді 2017 р. Верховна Рада затвердила 25 грудня офіційним святковим днем в Україні і ліквідувала при цьому як вихідний день 2 травня. А назву свята 1 травня теж модернізували, замінивши "День міжнародної солідарності трудящих" на "День праці".