5 грудня Україна і світ відзначають Міжнародний день волонтера

Дата: 05.12.2022 20:39

Це свято - Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку (International Volunteer Day for Economic and Social Development) було засновано у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН.

В сучасній Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів.

З новою силою запрацювало волонтерство в нашій країні під час революції Гідності, бойових дій на Сході та в умовах повномасштабної війни, яка змінила світогляд не лише українців, а й жителів усіх країн світу. Сьогодні війна в Україні одна на всіх і допомоги як ніколи потребують наші захисники – ЗСУ. За тисячами військових на фронті стоїть армія волонтерів, яка допомагає у забезпеченні бійців практично всім: медикаментами, одягом, продуктами, військовим спорядженням.

Тому, в цей день Біляївська громада висловлює щиру вдячність усім тим, хто віддає себе шляхетній, самовідданій і безкорисливій справі та допомагає людям, які цього потребують:

- Харківській обласній військовій адміністрації та її голові Олегу Синєгубову;
- Лозівський районній раді та її голові Вадиму Гочу;
- громаді міста Івано-Франківськ та польським волонтерам, також наші харківські хлопці Бондаренко Євген та Гончаров Володимир;
- Чернівецькій міській раді та її голові Роману Клічуку;
- Олександру Єсіну, голові Нововодолазької громади;
- Первомайській громаді;
- міжнародний Європейський волонтерський рух в особі Саланевича Дмитра;
- Громадській організації "ФОНД МАША", в особі Тетяни Мураткіной;
- компанії "ХУТОРОК";
- Благодійному Фонду Незалежна, в особі Ніни Озімок і його волонтерам та волонтерам Gemeinsam4ukraine;
- волонтерському осередку OPIR_UA Львів;
- Fundacja POSTUP, засновник: Vlad Kozak;
- Благодійній організації «Благодійний фонд «Київська полуниця», в особі Олександра Григораша;
- Громадській організації «Інститут партнерства та сталого розвитку», в особі директора Дарії МУСТАФІНІЙ, а також нашим постійним партнерам ГПУ "Шебелинкагазвидобування";
- Харківському осередку волонтерської служби ВО "Свобода". Окрема подяка Едуарду Цикало, який доставив гуманітарну допомогу до порогу громади та благодійникам із США – волонтерам парафії Св. Івана Хрестителя в Ривергед НЙ St. John the Baptist Ukrainian Catholic Church in Riverhead, NY;
- Благодійному фонду "Добрі Вчинки Разом" та їх партнеру Благодійному фонду «World central kitchen»;
- Фонду Східна Європа.
- Валерію Дьомі, засновнику Благодійного Фонду «Фонд соціального розвитку Харківської області»;
- Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України;
- керівнику волонтерського пункту «HOME» Володимиру Янголенко та віруючим Західної України (контактна особа Набока В.І.);
- Олександру Ткаленко та працівникам магазину «Денис»;
- християнській церкві "Суламіта", в особі її пастора Миколи Голубцова;
- бджолярам Олександру БУГАРЮ та сім'ї Крайнових;
- керівнику ТОВ "Рибхоз" Михайлу Рабинюку;
- Дмитру Міхановському, ортопеду-травматологу з Інституту патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України, який наразі мешкає у Біляївській громаді;
- нашим землекористувачам і особисто колективам ТОВ «Поле» та ПСП «Орільське» за щоденну і постійну допомогу нашим воїнам-захисникам;
- і багато, багато іншим.

Шановні волонтери! Прийміть щиру вдячність за вашу працю, за сміливість, наполегливість, за вміння розпізнати потреби людей і вчасно допомогти, за ваші палкі серця, що зігрівають людські душі.

Бажаємо усім вам міцного здоров’я, родинного затишку, благополуччя та всіляких гараздів життя. Нехай доля щедро винагородить вас і поверне сторицею все те, що ви так щиро робите для інших. А головне – принесе в наш спільний дім мир та довгоочікувану перемогу!

Зі святом вас!