Просимо усіх, хто готовий реалізовувати грант у сфері тепличного бізнесу, повідомити на які площі теплиць Ви орієнтуєтесь та яку кількість людей зможете працевлаштувати, заповнивши відповідну форму

Дата: 26.07.2022 09:51

Всеукраїнською асоціацією громад спільно з Всеукраїнським Конгресом Фермерів та
Міністерством аграрної політики та продовольства України 13 липня 2022 року було проведено
онлайн-вебінар “Механізми реалізації постанови Кабінету Міністрів No 738”, під час проведення якого, фермери висловили зауваження щодо не реалістичності вимог для отримання грантів в частині мінімальної кількості створення робочих місць та відповідних площ теплиць.
Зокрема у прийнятій Постанові зазначається, що грант на будівництво модульної теплиці
відповідно до типового проекту орієнтовною площею 2 гектари (не менше 1,6 гектара та не
більше 2,4 гектара) надається при умові зобов’язання створення нових робочих місць не менше 40 осіб (Постанова КМУ No 738 від 21.06.2022 року), кількість працівників на 25 гектарах у сфері садівництва, ягідництва та виноградарства має бути від 6 постійних та 250 сезонних працівників (Постанова КМУ No 738 від 21.06.2022 року). Водночас обов’язковими умовами договору гранту для переробних підприємств є створення 25 робочих місць (Постанова No 739 від 24.06.2022 року).
Учасниками заходу висловлювались думки щодо не реалістичності таких вимог для отримання
грантів в частині розміру теплиць та кількості створення робочих місць, оскільки це впливає на
ефективність ведення бізнесу та його рентабельність, що не сприяє майбутньому розвитку
ведення господарської діяльності та її розширення у сфері сільського господарства.
Всеукраїнська асоціація громад готує матеріали для ініціювання внесення змін до постанов
Кабінету Міністрів України No 738 від 21.06.2022 року та No 739 від 24.06.2022 року в частині
оптимізації умов доступності грантового фінансування та зменшення кількості створених робочих місць у сфері тепличного господарства, а також зменшення площ теплиць.
Щоб мати якомога детальнішу картину з цього питання, просимо усіх, хто готовий реалізовувати грант у сфері тепличного бізнесу, повідомити на які площі теплиць Ви орієнтуєтесь та яку кількість людей зможете працевлаштувати, заповнивши відповідну форму за посиланням:
Будемо надзвичайно вдячні Вам за надану інформацію.
Разом ініціюємо кращі умови надання гранту на розвиток тепличного господарства.