ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ЯКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ

Дата: 07.07.2022 17:31

(відповідно до пункту 41 постанови КМУ від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

1. Предмет закупівлі: Постачання електричної енергії постачальником «останньої надії» ДК 021:2015: 09310000-5 Електрична енергія.

2. Ідентифікатор закупівлі: UA-2022-07-06-006570-a
3. Обґрунтування обсягів закупівлі: Згідно п.2. ч.2 ст.40 Закону України «Про публічні закупівлі» переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання, а зокрема у випадку укладання договору з постачальником «останньої надії» на постачання електричної енергії. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.12.2018 р. №1023-р (зі змінами від 02.12.2020р. №1520-р) Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» визначено постачальником «останньої надії» на період з 01.01.2019 р. до 31.12.2022 р., яке діє на підставі ліцензії на постачання електричної енергії споживачу, виданої постановою НКРЕПК від 06.11.2018р. №1344 згідно п.6.2.6 Правил роздрібного ринку електричної енергії. Постачання електричної енергії постачальником «останньої надії» здійснюється на строк, який не може перевищувати 90 календарних днів. Відповідно до статті 64 Закону України «Про ринок електричної енергії», Постачальник «останньої надії» надає послуги з постачання електричної енергії у зв’язку з необранням споживачем постачальника електроенергії, з поважних причин. Необхідність закупівлі електричної енергії на 2022 рік зумовлена потребою у забезпеченні безперебійної роботи установи та виконання нею своїх завдань та обов’язків. Тому з 01.01.2022р. об’єкти споживання Біляївської сільської ради Лозівського району Харківської області автоматично переведені на постачання електроенергії постачальником «останньої надії».
 4. Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: Постачальник електричної енергії забезпечує дотримання загальних та гарантованих стандартів якості, у тому числі тих, що передбачені Порядком забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання, затвердженого постановою НКРЕКП від 12.06.2018 р. №375, Правилами роздрібного ринку електричної енергії, іншими нормативно-правовими актами. Згідно до ст. 18 Закону України «Про ринок електричної енергії» показники якості електропостачання повинні відповідати величинам, затвердженим Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Відповідно до положень п.11.4.6 глави 11.4 розділу ХІ Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 р. №310, параметри якості енергії в точках приєднання споживачів у нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення».
 5. Обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі
Вартість закупівлі становить 393451,82 грн з урахуванням ПДВ. Очікуваний обсяг постачання електричної енергії на січень та лютий 2022 рік становить 71666 кВт*год (клас напруги – 2) . Ціна на електричну енергію формується згідно Порядку формування ціни, за якою здійснюється постачання електричної енергії споживачам постачальником «останньої надії», затвердженого постановою НКРЕКП від 05.10.2018 р. №1179.