Біляївська територіальна громада
Харківська область, Лозівський район

Що таке насильство?

Дата: 05.07.2022 14:37

Чи виникали в Тебе думки, що декому щастить із чоловіком, батьками, дітьми? Це не стосується не фінансового добробуту, а теплих, людяних стосунків, між чоловіком та жінкою, між батьками і дітьми…
Он у Олени чоловік – ввічливий, добрий, завжди зустріне з роботи, забере доньку з садочка,
А он у Сергія батьки – завжди вислухають, дадуть відповіді на питання…. Брат старший захищає, з уроками допомагає…. Радісно додому йти….
А в тебе ? Черговий «розбір польотів» із злим чоловіком, сердитими батьками? Терпіти образи ? Чи ні… Після того почуваєшся нещасним, розчавленим.

Які існують різновиди насильства:
Фізичне - це застосування сили: побої, стусани, удари кулаком, душення, позбавлення свободи, що може призвести до смерті, порушень фізичного, психічного стану.
Сексуальне – будь-яка сексуальна поведінка, що нав`язується проти твоєї волі.
Економічне – позбавлення Тебе майнових прав або обмеження в них, відмова в коштах, яке прирікає до голоду і злиденне існування.
Психологічне – навмисне приниження честі й гідності.

Якщо в сім`ї Тебе: принижують, ображають, б`ють, штовхають, позбавляють їжі, житла, примушують до небажаних сексуальних стосунків, ти є жертвою насильства.
Якщо з тобою чи твоїми друзями вже сталося лихо, ОБОВ`ЯЗКОВО ЗВЕРНИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ до:
- відділення соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю (м. Первомайський, вул. Юності, 25, кімн.36, тел. 3-38-42),
- відділу поліції або зателефонуй за номером - 102;
- представників служби у справах дітей (якщо тобі не виповнилося 18 років) (м. Первомайський, вул. Юності, 25)
Зателефонуй на Національну «гарячу лінію» з питань протидії насильству - 386 (безкоштовно для абонентів МТС та Київстар);
0-800-500-3350 ( усі дзвінки в межах України безкоштовні);
Національна дитяча «гаряча лінія» - 0-800-500 – 225 (безкоштовно)
772 (безкоштовно для абонентів МТС, Київстар).

Ти маєш право на життя без насильства! Зупинимо насильство самі, у собі. Завдаючи болю іншим, вона принижує передусім самого себе. Допомога, добро, тепле слово – це рух уперед. Пам’ятай! Всі ці неприємності – тимчасові. Вони минуться, а твоє життя стане безпечним та успішним.

Світлана Калина, завідувач відділенням соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю