Феєрверки – небезпека для тварин

Дата: 04.01.2022 14:58

В новорічні свята магазини з піротехнікою активно підвищуються попитом. Адже використання яскравих феєрверків та петард стає традицією серед населення. Феєрверки заворожують, піднімають настрій і дарують відчуття свята. Все це відмінна розвага для людей, але не для тварин. Почувши вибухи, тварини лякаються та намагаються втекти, отримують понаднормове навантаження на нервову систему, а сама піротехніка може травмувати тварин.
Через шум феєрверків та петард, тварини панічно шукають схованку, тому можуть зірватися з повідця, втекти від господаря, загубитися, потрапити під колеса автівки чи в якусь пастку. У дуже вразливих тварин може статися зупинка серця, а в тварин з хронічними хворобами відбувається загострення, яке потребує лікування.
Кілька порад для власників тварин:
? по можливості уникайте місць, де будуть використовувати піротехніку, за можливості не виходити з улюбленцями на прогулянку в новорічну ніч, а зробити це раніше;
? повісити на нашийник адресник з телефоном господаря;
? не відпускати собак з повідця, міцно тримати, щоб вони не змогли вирватися;
? забрати тварину з вулиці в будинок та відвести в максимально звукоізольовану кімнату;
? якщо уникнути шуму не вдасться, в момент вибухів будьте поруч з твариною, аби вона відчувала ваш захист та турботу;
? якщо тварина в момент сильних вибухів хоче сховатися, – не заважайте, нехай тварини знайдуть своє місце і перечекають там салюти;
? якщо ви знаєте наперед, що ваша тварина відчуває неймовірний стрес під час салютів, в такому випадку краще звернутися за консультацією до ветеринарного лікаря, він зможе призначити тварині заспокійливі засоби, в залежності від її виду, віку та стану здоров´я.
Проте на вулицях живе багато безпритульних тварин, про яких ніхто не потурбується. Тому утримайтеся від використання піротехніки, адже ваша відмова від феєрверка може врятувати комусь життя.
Шлях до усвідомлення наслідків у використанні феєрверків ще треба пройти цілому світу. Але починається він від кожного з нас!

З повагою,

Управління Лозівського району