01 грудня одягнімо червону стрічку - символ солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД!
З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно з 1 грудня 1988 року. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.
Проте ті, хто вчиться жити з ВІЛ/СНІДом, не забувають про цю інфекцію ні на мить. Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. На початок 2017 року в державі мешкало 238 тисяч інфікованих, інформує Міністерство охорони здоров’я. Проте кожен другий живе зі статусом і не знає про це, наводять дані в UNAIDS.
За перші десять місяців 2017 року вперше під нагляд медиків потрапили майже 15 тисяч ВІЛ-інфікованих осіб, інформує МОЗ. Ще 7,5 тисячам людей діагностували СНІД – цей діагноз символізує III-IV клінічну стадію інфекції ВІЛ. У порівнянні з 2016 роком, приріст обох категорій збільшився на 10%. І це хороший показник: фактично вдалось виявити більше, ніж зазвичай, тих, хто має хворобу.
Проте за цей же період померли від СНІДУ 2,5 тисячі осіб. Іншими словами, по 25 людей на день – і це лише якщо рахувати зафіксовані випадки. У половині випадків причиною смерті став туберкульоз.
Тож тепер показник захворюваності в Україні – 34 на 100 тисяч населення.
ВІЛ та СНІД- це одна з найсучасніших проблем Світу, тому цій темі присвячуються різноманітні заходи щодо СНІДу та його профілактики. Ця хвороба смертельна, однак вчені вже знайшли спосіб як затримати хворобу.
Відділення соціальної роботи
з сім'ями, дітьми та молоддю