Розвиток комунікативних навичок

Дата: 10.08.2021 15:26

У всі роки одним з небагатьох, що викликало у дітей бажання піти в школу, була довгоочікувана зустріч з друзями після літніх канікул: обмін враженнями, можливість дізнатися, хто як провів літо, чи змінився хтось зовні, обзавівся чи якимись обновками і т.д. Якщо ж вашому синові навіть з цієї причини не хочеться йти в школу, це сталось внаслідок проблем не тільки в передчутті нудною і важкою навчання. Можливо, у дитини є проблеми з самооцінкою, він закрепощен, і у нього немає друзів серед однокласників. Небажання ходити в школу також проявляється у дітей, які переходять в інший клас в паралелі, або в іншу школу.  Якщо проблема серйозна, то краще показати чадо досвідченому дитячого психолога, але ви теж можете встигнути допомогти дитині краще соціалізуватися в класі. Наповніть залишок його літа яскравими враженнями! Ходіть на прогулянки, в кіно, в кафе на морозиво, поїдьте до річки або озера, влаштуйте пікнік, катайтеся на велосипедах, грайте в різні ігри, відвідайте парк атракціонів, цікавий музей, зоопарк. Все це потрапить в список того, як він провів своє літо - активно, насичено, весело, - так, щоб друзям було не соромно розповісти. Ось тільки поїздки в інші країни та інші кліматичні зони на кінець серпня краще не планувати: акліматизація і нові враження зіб'ють дитини з пантелику, коли він відразу ж після повернення сяде за шкільну парту і буде змушений спокійно, старанно вчитися і слухати вчителя. Купівля бажаною іграшки, гаджета або інший штучки теж може стати для дитини приємною обновкою, якій він зможе похвалитися перед однокласниками і стати крутіше в їхніх очах, що властиво дітям і навіть підліткам. До того ж, у зв'язку з популярністю соцмереж і наявністю у всіх гаджетів (вже навіть п'ятикласники вміють користуватися Інстаграмом), дітям потрібні фотодокази хорошого відпочинку.  Якщо у вашому будинку або на вулиці живуть однолітки вашої дитини, заохочуйте їх спільні ігри, запрошуйте їх до себе додому, щоб діти могли разом подивитися мультики, приготувати щось, пограти і поговорити - це теж допоможе якнайшвидшої соціалізації в колективі і полегшить підготовку до школі. Обов'язково відвідайте з дитиною шкільну «перекличку», яку зазвичай проводять в останні 2-3 дня серпня. Так дитина зможе знову зануритися в шкільне середовище, пройтися по шкільних коридорах, посидіти за партою, зустрітися з класним керівником, вчителями і однокласниками, але при цьому йому не доведеться відразу приступати до навчання і сидіти на уроках. Вийде така невелика репетиція походу в школу, яка допоможе вам підготувати дитину до школи і допоможе адаптуватися.

Відділення соціальної роботи

з сім'ями, дітьми та молоддю

ЦСП Біляївської сільської ради