Маленькі свідки великих проблем - «Коли дітей ніхто не б’є»
Дуже часто в сім’ях, в яких впиняється насильство є діти. Батьки думають, що діти нічого не розуміють та не знають про відносини дорослих, і з ними все добре. Але здебільшого діти знають про те, що відбувається і теж страждають від насильства. За законом України неповнолітні свідки домашнього насильства визначаються жертвами.
Імовірно того, що хлопчики, які стали свідками насильства щодо своїх матерів, будуть у зрілому віці бити своїх партнерок в 11 разів вища порівняно з хлопчиками з сімей де насильству немає місця. Такі діти в 6 разів частіше намагаються вчинити самогубство. 63% дітей-правопорушників, засуджених за вбивство, вбили тих, хто бив їх матір.
Дуже часто діти мають почуття провини. Вони звинувачують себе у насильстві, що відбувається між батьками, або в тому, що не можуть зупинити це насильство. Такі діти часто не ходять до школи бо залишаються вдома, для того, щоб захистити свою матір або через побоювання того, що щось трапиться, коли їх не буде вдома.
Важливо!!! Чому ж дитина не повинна бачити сварок батьків. Домашнє насильство має на дитину, навіть якщо діти є тільки мовчазними свідками того, що відбувається, невтішні наслідки. Ось тільки основні проблеми, які приходиться вирішувати фахівцям з дітьми, які зіткнулися у своєму житті з насильством:
- Підвищений рівень тривожності;
- Депресія;
- Вживання алкоголю та наркотиків;
- Самоушкодження (нанесення собі порізів, передозування ліками);
- Труднощі зі сном та нічні жахи;
- Скарги на фізичні болі;
- Випадки нічного нетримання сечі;
- Розлади харчової поведінки;
- Істерики;
- «Дитяча поведінка» (дитина веде себе так, ніби значно молодша, ніж насправді);
- Проблеми у школі (погіршується відвідуваність та успішність у навчанні, конфлікти з однолітками);
- Приховування своїх справжніх почуттів чи страждань;
- Занижена самооцінка.
Шановні дорослі! Якщо Ви бажаєте, щоб ваші діти почували себе у житті безпечно та щасливо, будуйте родинні цінності так, щоб безпека кожного члена сім’ї була найвищою цінністю, яку потрібно поважати.
Служба у справах дітей Біляївської сільської ради