Одним з найголовніших та найвпізнаваніших атрибутів свята Купала й на сьогодні є дівочий вінок сплетений з 12 духмяних трав

Дата: 06.07.2021 08:34

В ніч на Купала трави, вплетені у вінок, мали особливу магічну силу. Тому незаміжні дівчата ворожили з їх допомогою – кріпили на вінок свічку й пускали на воду.

Якщо вінки пливли по воді рівно або сходились один до одного – це до шлюбу.
Якщо вінок крутився на місці або ж його відносило течією – значить, що в цьому році дівчина не зустріне свого судженого.
Якщо вінок опустився на дно – коханий розлюбить.
Також звертали увагу до якого берега припливе вінок, адже саме там і був суджений молодої пані.
Рослини, що вплітали в цю дівочу окрасу, теж підбирали усвідомлено аби вкласти у вінок певний посил.
Варіації могли бути різними, залежно від того, що саме хотіли долучити до свого життя.
Але найбільш часто серед 12 трав зустрічались наступні:
- Любисток як символ привабливості та вірності.
- Деревій притягував людей з добрими намірами та відганяв лицемірний й неприємних.
- Ромашка захищала від замаху на дівочу невинність.
- Незабудка дарувала вірність коханого.
- Безсмертник символізував здоров’я та довголіття.
- Мальви притягували кохання.
- Полин захищав від наврочення.
- Калину в купальський вінок вплітали для зміцнення здоров’я та родючості жінки.
- Материнка символізувала материнську любов.
- Волошки були символом ніжності та гнучкості коханого.
- Хміль вплітали аби він допоміг вирішити складні та спірні питання – це рослина мудрості.
- Барвінок притягував юнаків до дівчат.