ЦИКЛ ПОРАД ДЛЯ БАТЬКІВ. Порада №6 «Попередження дорожньо-транспортного травматизму серед дітей»

Дата: 17.06.2021 08:52

Шановні батьки! Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюються ціною життя.

Найтяжчими і з найбільшим відсотком смертності є автодорожні травми. Головними їх причинами є бездоглядність дітей на вулиці, незнання правил дорожнього руху. На вулиці, у транспорті разом з дітьми обов’язково мають бути дорослі, пояснювати їм правила поведінки, переходу через вулицю тощо.
Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання – забезпечення безпеки руху пішоходів. У попередженні дорожньо-транспортного травматизму важливу роль відіграє робота дорослих з роз’яснення дітям правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах. Щоб не допустити лиха на дорозі, вам необхідно:
• не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правила дорожнього руху;
• не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей;
• вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користуватись підземним переходом;
• на власному прикладі вчити користуватись нерегульованим пішохідним переходом;
• при перетині вулиці нерегульованим пішохідним переходом радити дітям йти в загальній масі пішоходів, бо дитина сама ще не завжди здатна оцінити дорожню ситуацію;
• не дозволяти дітям з’являтися зненацька перед транспортними засобами;
• вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай – спереду, тролейбус, автомобіль та автобус – позаду);
• не дозволяти дітям самостійно користуватися громадським транспортом;
• не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;
• не дозволяти дітям грати з м’ячем, кататися не велосипеді, роликах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї.
Ваші діти повинні дотримуватись правил безпеки життєдіяльності і пам’ятати:
• про правила дорожнього руху;
• про правила пожежної безпеки;
• про безпечне поводження з піротехнічними виробами;
• про безпечне поводження з електропобутовими і газовими приладами;
• про безпечне поводження біля відкритих водойм і на воді;
• про шкідливість алкоголю, паління та вживання наркотичних і психотропних речовин;
• про безпеку перебування в місцях можливих обвалів (яри, кар’єри, глинища);
• про небезпеку укусів диких та свійських тварин;
• про правила поведінки в громадських місцях;
• про обережність на залізниці;
• про необхідність слухатися батьків, учителів, вихователів і виконувати їхні розпорядження;
• про дотримування правил безпечної поведінки під час грози;
• про правила безпеки під час проведення екскурсій, походів, культпоходів.

Відділення соціальної роботи з сім'ями,

дітьми та молоддю

КУ «Центр надання соціальних послуг»

Біляївської сільської ради